fallback-image

Pompa ciepła monoblok czy split? Na co się zdecydować?

Wzrost cen ogrzewania domu sprawił, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z odnawialnych źródeł energii w celu zaoszczędzenia środków potrzebnych na ogrzanie domu podczas sezonu grzewczego. Okazuje się, że jednym z rozwiązań są powietrzne pompy ciepła, które cechują się wysoką sprawnością. Jednak również rodzi się pytanie: pompa ciepła monoblok czy split? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, to czytaj dalej!

pompa ciepła monoblok czy split? Jaka jest różnica?

pompa ciepła monoblok czy split

Z roku na rok pompy ciepła działające na zasadzie powietrze – woda cieszą się coraz większą popularnością, wśród konsumentów w całym kraju. Jednak jaka jest różnica między nimi? Warto pamiętać, że pompy typu split posiadają układ chłodniczy wykonany z dwóch jednostek – wewnętrzego wymiennika ciepła, oraz zewnętrznego parownika. Z kolei pompy typu monoblok, jak sama nazwa wskazuje całość zawierają w jednej, dodatkowo znacznie cichszej jednostce. W przypadku zagadnienia, jakim jest pompa ciepła monoblok czy split należy pamiętać, że pompy typu split są z reguły tańszą opcją, jednak znacznie bardziej wymagającą w przypadku montażu.

Postaw na profesjonalistów od Elektro Masters

rozwiązania fotowoltaiczne

Powinieneś mieć już podstawową wiedzę w temacie pompy ciepła monoblok, czy split. Jednak należy pamiętać, że w przypadku każdej instalacji sprawa powinna być rozpatrywana indywidualnie. Dlatego warto zdać się na profesjonalistów i powierzyć montaż instalacji wykwalifikowanym specjalistom takim jak ekipa Elektro Masters!

F P

Related Posts

Ile kosztuje pompa ciepła? – sposób na domowe oszczędności

Ile kosztuje pompa ciepła? – sposób na domowe oszczędności

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *