Krycie dachu blachodachówką – poradnik krok po kroku
Troska o wygląd i jakość powierzchni dachowej powinna być równie istotna jak pozostałe etapy domu związane z jego funkcjonalnością. Dlatego też zaleca się stosowanie odpowiednich materiałów budowlanych, które zagwarantują wiele lat obecności dachu w niezmiennej postaci. Wśród dostępnych propozycji na rynku często pojawia się krycie dachu blachodachówką. Z racji, że nie każdemu proces ten jest dokładnie znany, postanowiliśmy przygotować specjalny poradnik.
Po pierwsze: zadbaj o odpowiednie pomiary i wyliczenia
Pierwszy krok, który należy wykonać jest przeprowadzenie odpowiednich pomiarów połaci. Umożliwi nam w to oszacowanie ile materiału będzie nam potrzebne na krycie dachu blachodachówką. Oczywiście poza wykonaniem tychże obliczeń należy sprawdzić stan techniczny dysponowanej przez nas konstrukcji dachowej. Kolejny etap to montaż blachodachówki poprzez przykręcanie wkrętów do łat. Metoda układania dachu jest zależna od stopnia trudności jaką charakteryzuje się jego powierzchnia.
Krycie dachu blachodachówką trwałe rozwiązanie na wierzchnią część domu
Po wykonaniu powyższych obowiązków następuje trzeci etap, a mianowicie cięcie materiału. To działanie eliminuje wszelkie możliwe uszkodzenia lakieru i chroni przed korozją. Cięcie musi odbywać się na zimno. W przeciwnym wypadku można uszkodzić powierzchnię dachową. Dlatego w tym przypadku nie zaleca się korzystania ze szlifierki. Ostatnim rozdziałem krycia dachu blachodachówką jest montaż dodatkowych elementów. Śniegołapy czy kominki wentylacyjne, to wszystko przytwierdza się do konstrukcji na samym końcu. Blachówka modułowa przynosi szereg korzyści. Przede wszystkim pod względem finansowym, ale również zmniejsza ilość opadów. Więcej informacji na ten temat oraz dokładny przebieg wspomnianego procesu przedstawia w swoim artykule firma Blachotrapez.
No Comment