Wzrost zainteresowania fotowoltaiką w 2020 roku

Wzrost zainteresowania fotowoltaiką w 2020 roku

Z biegiem lat zarówno technika jak i nauka idą do przodu. Podobnie jest z uzyskiwaniem prądu. W ciągu lat możemy zaobserwować wiele zmian na lepsze, szczególnie jeśli chodzi o dbanie o środowisko. Dlatego też fotowoltaika jest od paru lat na topie, a zainteresowanie nią ciągle wzrasta. Kolejki do projektantów i inżynierów ciągle rosną, a także monterzy są bardzo zajęci.

Wzrost zainteresowania fotowoltaiką może być spowodowany wzrostami cen za prąd. Chęć oszczędności kieruje ludzi do montowania instalacji fotowoltaicznych. Należy również wspomnieć, że są również oferowane dofinansowania na założenie fotowoltaiki. Coraz więcej rodaków decyduje się na tą instalację. Niekiedy zainteresowanie jest tak duże, że na montaż, lub projekt trzeba czekać po kilka tygodni.

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne

W mediach wiele słyszy się o programie „Mój prąd”, który oferuje kwotę 5000zł dotacji na instalacje fotowoltaiczne. Proponowany jest również program „dobra energia”, który obowiązuje jeszcze do maja 2020 roku.

Poniekąd udzielanie takich dotacji jest powodem, dla którego fotowoltaika jest chętniej zakładana na domach, czy w gospodarstwach. Zasady programu są proste i bardzo korzystne, ponieważ udział w programie pozwala na instalację fotowoltaiczną bez wkładu własnego, zmniejsza formalności do minimum, oraz instalację fotowoltaiczną, na którą nie wydamy nowych pieniędzy.

fotowoltaika 2020

Dodatkowo założenie instalacji można odliczyć od dochodu, ponieważ państwo wprowadziło tak zwaną “ulgę termomodernizacyjną”. Dzięki temu możemy oszczędzać do kilku tysięcy złotych rocznie, będziemy posiadaczami zdrowej i naturalnej energii elektrycznej. Ponad to mamy 25 letnią gwarancję na uzyskanie prądu dzięki nowoczesnej technologii, a także wsparcie firmy, która zajmie się zarówno instalacją, jak i formalnościami oraz fachowym doradztwem i projektem montażu.

Rozpowszechnienie wiadomości w mediach

Fotowoltaika jest już w chwili obecnej dobrze rozreklamowana, w mediach niewątpliwie często pojawiają się informacje na temat tychże instalacji. Wiadomości te przekazywane są przez media ogólnopolskie. Jeszcze do niedawna o instalacjach PV pisały jedynie media branżowe czytane przez – branżystów.

To, że informacje o fotowoltaice trafiły do mediów krajowych sprawiło, że zaczęto o niej dyskutować, dowiadywać się, pogłębiać wiedzę. Z mediów wielu inwestorów dowiedziało się o fotowoltaice i zaczęło pogłębiać informacje o własnej elektrowni słonecznej.

W 2020 r. trzy miesiące oczekiwania?

Popularność instalacji fotowoltaicznych wzrasta. Wzrasta do tego stopnia, że kolejki wynoszą do kilku tygodni. Prognoza na 2020 rok, jest taka, że w kolejce będzie trzeba czekać nawet do kilku miesięcy. Już w zeszłym roku oblężenie było spore.

Obecnie o szybką realizację dosyć ciężko. Firm działających w tej branży jest więc w Polsce wciąż za mało w stosunku do zapotrzebowania. Niekiedy firmy nie wyrabiają się z wykonywaniem prac, szczególnie to cieszące się dobrą renomą, opinią wśród użytkowników, a także doświadczeniem.

duraluxe

Related Posts

Jak maksymalnie wykorzystać prąd z fotowoltaiki – sprawdź nasze podpowiedzi!

Jak maksymalnie wykorzystać prąd z fotowoltaiki – sprawdź nasze podpowiedzi!

Ile paneli fotowoltaicznych dla domu?

Ile paneli fotowoltaicznych dla domu?

Żywotność paneli fotowoltaicznych

Żywotność paneli fotowoltaicznych

Filtr Dospel Optimal 400 niezbędny do rekuperatora

Filtr Dospel Optimal 400 niezbędny do rekuperatora

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *