Panele fotowoltaiczne zamiast dachówki – działa?

Panele fotowoltaiczne zamiast dachówki – działa?

Jak pewnie wiecie, uwielbiamy wszystko co z fotowoltaiką związane. Wszystkie nowe technologie, rozwiązania, pomysły czy ciekawe projekty. Wy zapewne również, skoro tutaj trafiliście. A może szukacie inspiracji i pomysłu dla swojej inwestycji? Szukacie jak najwięcej informacji na jej temat. Dobrze trafiliście! Na stronie znajdziecie wiele informacji z różnych dziedzin z zakresu zielonej energii. Dzisiaj jednak sprawdzamy, czy panele fotowoltaiczne zamiast dachówki to dobry pomysł, jak wychodzi cenowo i czy to się po prostu opłaca. Sprawdźmy.

panele fotowoltaiczne zamiast dachówki

Panele fotowoltaiczne zamiast dachówki – działa

Zacznijmy od pierwszego i najważniejszego punkty – czy panele fotowoltaiczne zamiast dachówki w ogóle mogą w taki sposób działać? Oczywiście, ale nie jako zwykłe panele pv. Te zapewne posiadacie, bo te są tymi najbardziej popularnymi. Aby zastąpić dach panelami, a nie tylko mocować, trzeba zakupić odpowiedni sprzęt. Ta technologia nazywa się BIPV i polega na tym, że panele wzorują się na dachówkach – wyglądają prawie identycznie, chronią dom przez wiatrem czy deszczem, a dodatkowo pozyskują energię. To świetna oszczędność miejsca, czasu i co najważniejsze, pieniędzy. Nie musisz kupować i tego i tego, skoro wszystko możesz dostać w pakiecie.

Ma to sens? Czyli czy jest wydajne?

Panele fotowoltaiczne zamiast dachówki sprawują się świetnie tak jak zwykła instalacja. Według nas to nawet wygląda lepiej, więc polecamy wszystkim zainteresowanym, jeśli nadal się zastanawiacie.

J M

Related Posts

Ogniwa fotowoltaiczne – różne rodzaje

Ogniwa fotowoltaiczne – różne rodzaje

Panele longi 375w – uniwersalne panele?

Panele longi 375w – uniwersalne panele?

Panele fotowoltaiczne na garażu blaszanym – czy to bezpieczne?

Panele fotowoltaiczne na garażu blaszanym – czy to bezpieczne?

Fronius – sprawdzona marka czy kit?

Fronius – sprawdzona marka czy kit?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie

    Reklama i współpraca

    Nasi Partnerzy

    Odrabiamy zadania wspólnie z pasją i pełnym zaangażowaniem, dostarczając nieocenione wsparcie w Twojej nauce. Nasza społeczność edukacyjna to miejsce, gdzie razem dążymy do osiągnięcia Twoich celów edukacyjnych, gwarantując Ci satysfakcję z osiągniętych wyników!